Telefon: 0 (212) 432 65 65                                    GSM: 0 (532) 474 30 50                                    Whatsapp: 0 (532) 474 30 50                                    Mail: info@dengenakliyat.com
HALKALI Evden Eve Nakliyat
Buzdolabı Nasıl Taşınır

       Buzdolabı Nasıl Taşınır ?

 

Buzdolabı taşınması kesinlikle işi bişen personel tarafından yapılmalıdır, taşıma süreci teknik bilgi ve güç gerektirmektedir. Lakin Teknik anlamda bilginiz yok ise gücün bir önemi kalmamakla beraber kendinize ve taşıdığınız ürüne zarar verme olasılığınız çok yüksektir.

Buzdolabınız marka ve ürünlerine göre değişkenlik gösterebilir, genel olarak taşıma öncesi yapılması gerekenler,

içini tamamen  boşaltın ve temizleyin sabit olmayan bölümler ve raflar var ise sökün taşıma esnasında yerinden çıkıp gürültü ve zarar verebilir.

Şayet taşınmayı uzman ekip yapıyor ise ve onlara danışarak derin dondurucu bölümü boşaltmayabilirsiniz. Bizim tarafımızdan yapılan taşımalarda buzdolabınızı bu şekilde taşımasını yapabilmekteyiz, Bu şekilde işlemin yapılabilmesi için buzdolabının bulunduğu kat ve yeni evde gideceği kat sayısı çok önemli olmaktadır. bu şekilde taşıma için muhakkak önceden bizimle iletişime geçip böyle bir talebiniz olduğu bizim tarafımıza bildirilmedir.

Her Buzdolabı taşınma sonrası en az 1 saat olmakla beraber fişi takılmadan bekletilmelidir, taşınma esnasında oluşan titreşimlerden kaynaklı buzdolabının içindeki havagazı dalgalanma ile birlikte en alt tabakada oluşan tortular ile birlikte çalışıcaktır, Tortuların tekrar en alt tabakaya inmesi için en az 1 saat olmakla beraber fişi takılmadan bekletilmelidir, Hemen takarsanız teknik anlamda buzdolabına zarar verme ihtimaliniz çok yüksek olucaktır.

Buzdolabı Nasıl Taşınır

Buzdolabı Nasıl Taşınır

Her buzdolabı taşınma esnasındda muhakkak koruyu malzeme ile paketleme vee ambalajlama işlemi yapıldıktan sonra taşınmalıdır. Yeteri kadar tecrübeli olsanız bile istemsiz kaza ve çarpmalara karşı bir yere çarptığında koruyucu malzeme ürününüzün zarar görmesini engelliyecektir. Dar ve dönemeçli merdivenlerde taşıma daha zor yapılmaktadır, Bazı binaların merdiven arası yüksekliği çok az olmakla beraber çarpma riskiniz daha yüksektir. Önlem almak daha faydalı olucaktır.

 

Buzdolabını şayet merdivenden taşınması yapılıcak ise asansör olmayan binalarda merdiven için şöyle bir teknik uygulanmalıdır, Buzdolabının arka kısmı yani motor bölümünün oldu arka bölüm, taşıma esnasında merdiven korkuluğuna denk gelicek şekilde ayarlanmalıdır, Buzdolabının ön yüzü kapağın olduğu taraf duvar kısmına arka bölüm merdiven tarafına alınmalıdır. Bu yöntem hem indirme işleminde hem yukarı çıkarma esnasında aynı olarak kullanılmalıdır.

 

Yukarıda biz buzdolabının sorunsuz bir şekilde taşınmasıyla alakalı temel bilgileri sizinle paylaştık, Mecbur kalmadığınız sürece kendi imkanlarınız ile taşımanızı önermemekteyiz, işi bilen tecrübeli insanların yapması gereken bir işlem olduğu elzemdir. Bilinçsiz taşımalarda kendinize ve ürüne zarar verebilirsiniz. Sağlıklı Günler …

 

Ara
Teklif Al